
Noen kommer og noen går i handlegata. Siste tilskudd er forretningen Eleganse med blant annet brudekjoler, selskapskjoler og raffinert undertøy. Bak disken i Orkdalsveien 66 står innehaver Hege Hovde Husby (bildet) fra Melhus. Hege syntes gata på Orkanger var ideelt sted for utsalg.
Eleganse startet som ren nettbutikk i januar. Hjemmesida finner du her.
Det tok litt av. Folk hadde lyst til å prøve kjoler. Derfor åpnet Hege Hovde Husby en liten butikk på Viggja. På sine jevnlige turer til Orkanger la hun merke til det tomme lokalet mellom Bunnpris og Solligård.
Dermed ble det leiekontrakt, og åpning 23.oktober.
- Folk begynner å oppdage butikken. Jeg tror dette skal gå bra. Jeg har allerede solgt en brudekjole, sier Hege.
Hun leier også ut eksklusive plagg. Men de fleste foretrekker å kjøpe.
Melhusdamen ble gründer med egen forretning etter å ha jobbet på kontor i Trondheim i mange år.
- Jeg slet meg ut på pendling og hadde lyst til å prøve noe nytt. Orkdalsveien er ei fin og koselig handlegate. Jeg gleder meg til julehandelen, sier hun.
Publisert 30.10.2009 |